Follow @GTesarska
 •  
 •  
 •  
Systémové upozornenie
Hlavné informácie

Montovaný dom a technológia jeho výstavby

Stavba rodinného domu je realizovaná z panelov vyrobených vo výrobnej hale. Základnú nosnú konštrukciu tvorí drevená rámová konštrukcia, zhotovená z konštrukčných hranolov KVH a BSH. Použité drevo má maximálnu vlhkosť 12% a je povrchovo ošetrené náterom proti plesni a hubám.

Samotná výstavba montovaného domu sa realizuje na vopred pripravenej základovej doske, alebo stropnej doske súterénu-to znamená, že dom môže byť aj podpivničený. Uvedený spôsob stavby je možné využiť aj pri nadstavbách. Všetko závisí od vašich predstáv.

Po zmontovaní panelov dochádza k realizácii konštrukcie krovu. Vo veľkej miere je ako krytina používaná škridla.

Takto pripravená stavba sa uzatvorí oknami, terasovými a vchodovými dverami ktoré môžu byť plastové alebo drevené. Konštrukcia domu je navrhnutá tak, aby sa dom správal ako nízkoenergetický, preto vo všeobecnosti doporučujeme drevené s izolačným troj-sklom.

Všetky nami využívané materiály sú zdravotne nezávadné. Svedčia o tom aj všetky vydané certifikáty.

Technológia nami realizovaných stavieb montovaných rodinných domov, spočíva vo výrobe celých obvodových stien, priečok, stropu, poprípade jednotlivých prvkov a dielov určených na osadenie vo výrobnej hale.

Na stavenisku sa potom realizuje len následná montáž zhotovených častí. Tie sa pomocou žeriavu osádzajú a ukotvujú do pripravenej spodnej časti stavby alebo základov. Montáž týchto domov sa uskutočňuje z dielcov, ktoré majú rozmery jedného podlažia a šírku prispôsobenú na požiadavky prevozu, ale vo väčšine prípadov tvoria celú obvodovú stenu.

Hrubá stavba domu môže byť ukončená v priebehu 3 dní. Nakoľko pri stavbe je minimum mokrých procesov, kompletnú stavbu montovaného domu je možné ukončiť v priebehu pár mesiacov, mnohé aj skôr.

O materiále, ktorý má byť na stavbu použitý, rozhoduje vkus jej objednávateľa s ohľadom na klimatické podmienky lokality, v ktorej sa bude stavba nachádzať a samozrejme, s prihliadnutím na finančné podmienky.

Dlhá životnosť a nízke náklady jasne predurčujú váš výber. Kontaktujte nás a urobte prvý krok k vášmu novému bývaniu.

 

Základné skladby obvodových stien

 skladba stien-parametre

 

Základne skladby podláh/stropov

skladby srtopov

VŠETKO ČO POTREBUJETE PRE PROFESIONÁLNU VÝSTAVBUK CENOVEJ PONUKE

SKÚSENOSTI NAŠICH KLIENTOV

 • Moje skúsenosti s Prvou tesárskou sú len pozitívne. Otvorená komunikácia, bezproblémové zmeny v projekte. Kvalitné remeselné prevedenie. Na návrhu detailov bolo vidieť dlhodobé skúsenosti.

  Jediné čo ma mrzí, že som si nedal postaviť dom na kľúč


  S pozdravom Matúš Repašský

  Matúš Repašský
  Drevostavba - Uzávretá hrubá stavba, Dúbravka

 • Nájsť stavebnú firmu ktorá by realizovala stavebné práce precízne, odborne a dôsledne bez toho aby sme museli na pracovníkov neustále dohliadať nebolo jednoduché. Spoločnosť prvá tesárska splnila tieto naše očakávania.

  Odborné znalosti pri návrhu rekonštrukcie našej fasády a motivácia pracovníkov, ich skúsenosti sa prejavili v perfektne odvedenej práci.

  Výrok známych ktorí nás prišli po rekonštrukcii fasády navštíviť :
  "Konečne vyzerá Váš dom ako poriadny dom"
  výstižne hodnotí kvalitu práce.

  Roderik Mihel
  Fasáda, Hainburg

 • " Firma Gonda-Prvá tesárska " pre nás vyhotovila, dodala a skompletizovala strechu na rekreačnej chate.
  Už pri posudzovaní projektu, objednávaní prác sme sa stretli s ochotou, priateľskou atmosférou a so snahou nájsť čo najoptimálnejšie riešenie.
  Práce prebiehali v zmysle dohodnutých termínov a v požadovanej kvalite. Osobitne oceňujeme zmysel pre presnosť, detail, estetiku. Pri všetkých prácach bolo vidieť znalosť a remeselnú zručnosť všetkých zúčastnených.
  S výsledným dielom sme veľmi spokojní a pozitívne ho hodnotia i všetky návštevy a okoloidúci."

  Ing. Martin Gajdoš, Bratislava

  Martin Gajdoš
  Strecha, Rovinka

 • Gonda-Prvá tesárska nám postavila montovaný rodinný dom - bungalow v r.2009. Stavba bola "na kľúč" včetne betónových základov.
  Tohto dodávateľa sme si vybrali z viacerých ponúk na základe celkového dojmu, ceny a niekoľkých referenčných stavieb, ktoré sme navštívili. Stavba domu prebehla hladko, v apríli sa prvýkrát zakoplo do zeme a v septembri sme sa nasťahovali. Ocenil som najmä
  o možnosť nahliadnúť do dielenskej výroby panelov domu
  o flexibilitu pri plánovaní a pri požiadavkách na menšie zmeny počas výstavby
  o dodržanie harmonogramu prác, technológií a cien.
  o profesionálne zdatných remeselníkov aj subdodávateľov (obklady, voda, elektro...)
  o priebežnú komunikáciu s klientom
  Počas siedmych rokov bývania sa v dome neobjavili žiadne skryté vady a tak sme radi, že sme sa rozhodli pre montovaný dom a pre tohto dodávateľa.

  Juraj Danciger
  24.11.2016 Bratislava

  Juraj Danciger
  Bungalov, Bratislava

KONTAKTUJTE NÁS

GONDA - PRVÁ TESÁRSKA, s.r.o.
Javorová 7, Bratislava 811 04, Slovensko

tel: 02/54 65 13 74, 75
fax: 02/54 65 13 74
e-mail: info@prvatesarska.sk

logo paticka